Blog

Ako pripraviť auto na zimu? Týchto päť tipov vám to uľahčí.

Hoci jeseň bola mimoriadne teplá a slnečná, zima sa už pomaly vkráda aj do našich končín. Čo robiť, aby nás neprekvapila a ako sa postarať o našich štvorkolesových tátošov, prezrádza uznávaný motoristický novinár Alexander Štefuca

ALD LeasePlan predstavuje novú globálnu identitu

ALD Automotive I LeasePlan dnes predstavili Ayvens, svoju novú globálnu značku mobility, ktorá spája obe spoločnosti pod jednou spoločnou identitou. Reprezentuje ďalší strategický míľnik vo vývoji spoločnosti po spustení jej trojročného strategického plánu rozvoja v septembri 2023.

EIB a ALD I LeasePlan podpísali novú dohodu o financovaní s cieľom urýchliť nástup ekologických vozidiel v Európe

V nadväznosti na významné finančné partnerstvo podpísané v roku 2019 na podporu prechodu na udržateľné hospodárstvo prostredníctvom vývoja ekologických vozidiel Európska investičná banka (EIB) a ALD I LeasePlan, spustili nový projekt na ďalšie zrýchlenie rastu flotily hybridných a elektrických vozidiel v Európe.

LeasePlan leasing je Pohoda vol.2

Najlepšia diskotéka na korčuliach je späť! Najväčší slovenský letný festival Pohoda otvára aj tento rok obľúbený Roller Disco stage, opäť pod patronátom spoločnosti LeasePlan. Tá je partnerom mobility festivalu už po druhý raz.

ALD Automotive úspešne zrealizovala akvizíciu spoločnosti LeasePlan a oznamuje zmeny v manažmente

Spoločnosť ALD Automotive úspešne dokončila akvizíciu 100% podielu spoločnosti LeasePlan, jednej z popredných svetových spoločností v oblasti správy vozového parku a mobility. LeasePlan doposiaľ patril do konzorcia vedeného spoločnosťou TDR Capital.

Test vozidla Ford FOCUS ActiveX Kombi

Významný zástupca nižšej strednej triedy Ford Focus ako jeden z kľúčových modelov značky prešiel po 4 rokoch modernizáciou, ktorá našťastie nezmenila jeho charakter a vlastne ani rozmery, ktoré sú už štandardizované pre triedu kompaktov.

60 rokov automobilových lások: História LeasePlan v priebehu desaťročí

V roku 2023 oslavujeme 60. výročie spoločnosti LeasePlan – áno, už šesť desaťročí pomáhame firemným klientom nájsť ich automobilovú lásku. Teraz máte možnosť dozvedieť sa viac o dôležitých míľnikoch v histórii našej firmy.

Aké sú mesačné náklady na prevádzku nového vozidla na Slovensku? Patríme medzi krajiny s najnižšími výdavkami

Analýza spoločnosti LeasePlan prináša rebríček celkových nákladov na vlastníctvo vozidla v 22 európskych krajinách, vrátane Slovenska. Napriek rastúcim cenám sú elektromobily konkurencieschopnejšie ako kedykoľvek predtým

Sezónna údržba: Čo by ste mali vedieť o zimných pneumatikách

Príprava vozidla na zimu zahŕňa viacero úkonov. Ten prvý, od ktorého najviac závisí vaša bezpečná jazda, je výmena pneumatík za zimné. Kedy je potrebné sa ohlásiť do servisu a ako zistíte, že potrebujete úplne nové zimné gumy?