Blog

EIB a ALD I LeasePlan podpísali novú dohodu o financovaní s cieľom urýchliť nástup ekologických vozidiel v Európe

V nadväznosti na významné finančné partnerstvo podpísané v roku 2019 na podporu prechodu na udržateľné hospodárstvo prostredníctvom vývoja ekologických vozidiel Európska investičná banka (EIB) a ALD I LeasePlan, spustili nový projekt na ďalšie zrýchlenie rastu flotily hybridných a elektrických vozidiel v Európe.

Aké sú mesačné náklady na prevádzku nového vozidla na Slovensku? Patríme medzi krajiny s najnižšími výdavkami

Analýza spoločnosti LeasePlan prináša rebríček celkových nákladov na vlastníctvo vozidla v 22 európskych krajinách, vrátane Slovenska. Napriek rastúcim cenám sú elektromobily konkurencieschopnejšie ako kedykoľvek predtým

Sme pripravení na elektromobilitu? Slovensko je na tom lepšie ako Česká republika

Elektromobilov je čoraz viac a nie je ich kde nabíjať. To je jeden z najdôležitejších záverov analýzy EV Readiness Index 2022. Rozsiahly dokument od svetovej lízingovej spoločnosti LeasePlan hodnotí pripravenosť európskych krajín na prechod k elektromobilite. Ako je na tom Slovensko?

Synergia lídrov

Voltia, ktorá nedávno predstavila nové modely elektro dodávok na platforme Stellantis, odovzdala DPD prvé kusy do ich firemného fleetu. V spolupráci s LeasePlan Slovakia a Emil Frey Group Slovakia, importérom ...

Jeseň na cestách: Tipy na sezónnu údržbu vášho auta

Dni sa skracujú, počasie je čoraz chladnejšie, nastal čas vytiahnuť nielen teplejšie oblečenie, ale aj servisnú knižku vášho auta. Na čo by ste pri pravidelnej jesennej údržbe nemali určite zabudnúť?